Sayfa Menüsü
TwitterFacebook
Kategori Menüsü
LDP’nin Başvurusuyla SEÇSİS’te Büyük Revizyon Yapıldı

LDP’nin Başvurusuyla SEÇSİS’te Büyük Revizyon Yapıldı

LDP, TBMM’de temsil edilmemesine rağmen Türkiye’de Laf değil çözüm ve politika üreten tek muhalefet partisi olma özelliğini korumaya devam etmektedir. Bunun 2013’teki son örneği “Adli Kolluk Yönetmeliği Değişikliği”’ hakkında partimizin ve bazı baroların başvurusuyla Danıştay tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararıydı.

2014 Yılındaki ilk örnekse LDP’nin başvurusuyla SEÇSİS’te yapılan ve 2014 Genel Mahalli İdareler Seçimleriyle birlikte SEÇSİS’in şeffaf ve güvenilir olmasını sağlayan son revizyondur.

LDP’nin 30 Aralık 2014 tarihli 30.12.13/01 nolu başvurusuna binaen açıklamanın sonunda linkini bulabileceğiniz YSK’nın 04 Ocak 2014 tarihli 2014/4 nolu kararı gereği 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak Genel Mahalli idareler seçiminde ıslak imzalı ve mühürlü sandık tutanakların taranmış hali teknik olarak mümkünse hemen değilse en kısa sürede SEÇSİS’e yüklenecek ve vatandaşımız sandık tutanağına rahatlıkla ulaşabilecektir.

Demokrasinin en önemli ayaklarından birisi şefaflıktır. Meclisteki partiler (özellikle meclisteki muhalafet partileri) seçimin şefaflığı ve adilliği konusunda  3 maymunu oynarlarken çözüm ve politika üreten tek muhalefet partisi LDP sivil toplumla birlikte özel çalışmalarına devam etmektedir.Oyuna Sahip Çık, Oy ve Ötesi, Temiz Seçim Platformu gibi tüm platformlara istisnasız destek veren LDP 2014 Mahalli Seçimlerinde müşahit kontenjanlarını bu platformların üyelerine kullandıracak ve şefaflığın takipçisi olmaya devam edecektir.
sayimtutanaklari

 

PDF CEVAP DÖKÜMANI: YSK SANDIK SAYIM TUTANAKLARI NI SECSISE KOYACAK