Sayfa Menüsü
TwitterFacebook
Kategori Menüsü
Liberal Demokrat Parti’den LGBT İle Alperenler’e Sağduyu Çağrısı Ve Diyalog Daveti

Liberal Demokrat Parti’den LGBT İle Alperenler’e Sağduyu Çağrısı Ve Diyalog Daveti

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker LGBTİ Onur Haftası dolayısı ile yapılacak etkinliklere engel olacağını söyleyen Alperenlere hoşgörü ve sağduyu çağrısında bulundu.

Ülke sokakları zaten bölünmüş, gergin, barut fıçısına dönmüşken, Anayasa ve yasalar ile garanti altına alınmış LGBTİ etkinliklerini engellemenin kimsenin çıkarına olmayacağını savunan Cem Toker toplum liderlerinin, siyasetçilerin sergileyemediği hoşgörü ve sağduyuya öncü olmaları gerektiğini vurguladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin ve kendisinin çıkabildikleri 1-2 TV kanalında daima “anayasa, demokrasi, özgürlükler” vurgusu yaparlarken, Alperenlerin LGBTİ etkinliğini engellemelerinin bir tutarsızlık görüntüsü vereceğini belirten Cem Toker sözlerine şunları ekledi:

“Başımızda zaten farklı kesimlerinin farklı inanç ve yaşam tarzlarına müdahale eden çok büyük bir dert varken, Sivil Toplum Örgütlerine ve siyasi partilere düşen görev bu müdahaleci kafanın aksini savunmak olmalıdır. Herkes için hak ve özgürlüleri savunmak bizlere puan kazandırır.”

Öte yandan LGBTİ üyelerinin de bilhassa bu ay toplumsal hassasiyetleri göz önüne alarak, Onur Haftasını sorumluluk duygusu içinde kutlamaları huzur ve hoşgörüye katkı sağlayacaktır”.
Cem Toker, iki sivil toplum örgütünün birbirleri ile oturup, uygarca konuşmalarını, anlaşmalarını sağlamak için, temsilcilerini LDP çatısı altında memnuniyetle ağırlamaya hazır olduklarını da ifade etti.

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
BASIN BÜROSU