Sayfa Menüsü
TwitterFacebook
Kategori Menüsü

Genel Başkan Yardımcısı Fırat Yeşilçay, TBMM Başkanı’na Geçmiş Olsun Mektubu Gönderdi

LDP’nin tanıtım işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Fırat Yeşilçay, Genel Başkan Cem Toker adına TBMM başkanı İsmail Kahraman’a geçmiş olsun mektubu gönderdi.

Mektubun tam metni alttadır.

Sn. İsmail Kahraman
TBMM Başkanı
ANKARA

Sn. Başkan;

15 Temmuz 2016 akşamı Türk Silahlı Kuvvetlerinin içindeki bir grup tarafından sivil yönetime yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan darbe esnasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanmasından duyduğumuz üzüntüyü, şu anda yurtdışında bulunan Genel Başkanım Cem Toker ve Liberal Demokrat Parti yönetimi ve üyeleri adına ifade etmek isterim.

Sadece imha etme eğitimi almış silahlı güçlerin demokratik sivil siyasete her türlü müdahalesini asla kabul etmeyip, geçmişte her fırsatta şiddetle kınayan Liberal Demokrat Parti, dünkü saldırıya da esefle lanetlemektedir. Gelecekte de daima lanetleyecektir.

Kurumunuz çatısında farklı partilerde Türk halkını temsil eden her bir milletvekiline şahsınızda geçmiş olsun dileklerimizi sunar, çalışmalarınızın Anayasal demokrasimizin güçlenmesine katkılar sağlamasını dilerim. Bu karanlık gecede hayatını kaybeden sivillere, şehit olan asker ve polislerimize Allah’tan rahmet dilerim.

Liberal Demokrat Parti

Genel Başkanı Cem Toker adına
Genel Başkan Yardımcısı
Fırat Yeşilçay